Domácí mazlíčci Psi

Děti chtějí pejska? Papillona si okamžitě zamiluje celá rodina!

Rozhodli jste se, že už nebudete nadále odolávat žadonění svých dětí a pořídíte jim vytouženého pejska? Pokud jste zvážili všechna pro a proto a jste si jistí, že novému členovi rodiny poskytnete vše, co potřebuje, není nač čekat. V prvé řadě však musíte pečlivě zvážit výběr plemene. Nepatříte-li mezi zkušené pejskaře, kteří zvládnou výchovu tvrdohlavějších psů a zároveň nemáte k dispozici vlastní zahradu, zaměřte se na menší méně náročná plemena. Vzhledem k tomu, že pejska pořizujete dětem, vybírejte o to pečlivěji.

Papillon – malý pejsek s velkým srdcem

Máte na svého budoucího čtyřnohého přítele spoustu požadavků? Chcete, aby nebyl příliš velký a agresivní, ale naopak měl rád děti a byl veselý a inteligentní? V tom případě by vaše volba měla padnout na plemeno papillon. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Možná vám něco řekne malý kontinentální španěl – pejsek, který byl v minulosti věrným společníkem urozených dam a pánové ho brali na lov zajíců, ale také štvaní lišek a divokých prasat. Na pejska, jehož minimální váha je cca 1,5 kg, skutečně úctyhodný výkon, nemyslíte?

Malý kontinentální španěl je opravdu malý a proto vhodný i do městských bytů. Tedy za předpokladu, že se mu budete dostatečně věnovat a brát ho na dlouhé procházky. Španěl miluje pohyb, rád aportuje a je velmi hravý. Tomu odpovídá i vyvážená stavba těla, která pejskovi propůjčuje hbitost a rychlost. Není vhodný jen pro děti, ale i pro single ženy, které nechtějí být samy.

Papillon a phaléne

U malého kontinentálního španěla rozlišujeme dvě varianty, které se liší pouze postavením uší. Jde o zmíněného papillona s postavenými ušima a phaléne s visícíma ušima. Největší zájem je o papillon štěnata, ale výběr je otázkou osobního vkusu. Ať už se rozhodnete pro pejska s visícíma nebo stojícíma ušima, můžete se spolehnout, že v něm najdete skvělého přítele, který vás nezradí.