Ostatní zvířata

Domácí zoo

Nějakým zázračným způsobem se mi doma podařilo skamarádit kočku, psa, morče a králíka. Kocour ze začátku ale nemohl vydýchat, že v kleci na zemi je nějaká „myš“, ke které nemůže. Takže co chvilka jsem svého kočičího mazlíčka přistihla při tom, že má vraženou packu v kleci co nejvíc to jde a snaží se dosáhnout na malé morčátko. Než jsem stihla rázně zakročit a vysvětlit zvířeti, že takhle malého tvorečka děsit nesmí, vyřešilo se vše za mě – morče raflo kocoura do tlapky, ten zaprskal, zasyčel a od té doby si dává pozor. Zpocená jsem byla až na zadku, zlatej antiperspirant. Na králíka si netroufl, protože už velikostně neodpovídal myškám, co kočka běžně loví. A pejsek byl pro změnu moc starý, než aby zvládal řešit každý zvířecí přírustek do rodiny. Malá zoo se tedy dala udržet relativně v klidu.

Problém ale nastal při krmení. Zoufalá bitka o misku toho druhého byla na denním pořádku. Pes měl utkvělou představu, že kočka má v misce něco lepšího a kočič si myslel to samé o psí misce.
A přitom jsem jim nekupovala nic moc extra. Kočičce Whiskas a pejskovi Pedigree kapsičky. Mohli se po tom utlouct! Jednoho krásného dne mě napadlo si přečíst na kapsičkách složení. Byl pro mě docela šok, když jsem se dozvěděla, že třeba telecí kapsička obsahuje jen 4% telecího masa… To je jako byste pečené kuře obložili dvěma plátky slaniny a tvrdili, že jde o slaninovou pečínku…

Zkusila jsem proto na internetu najít informaci o nějakém lepším krmení, které by nemělo jen líbivý obal, ale hlavně mělo uvnitř cosi, co nepřipomíná maso jen vzdáleně. Nakonec se mi ve zverimexu podařilo objevit kapsičky, které obsahovaly celých 90% masa! Páni, to bylo něco! Stály sice jednou tolik co mnou běžně kupované krmení, ale… co bych pro své milované mazlíčky neudělala, že.

Celá natěšená jsem kapsičky přinesla domů a rozdělila je zvířátkům do mističek. A víte, jaká byla reakce?! Přišli k tomu, očichali, zatvářili se, jako bych je mučila tím nejhorším možným způsobem a aniž by se jídla dotkli, tak zase odkráčeli. Kočka stihla ještě opovržlivě frknout, jak si jako dovoluju jim měnit zaběhlé jídelní zvyklosti! Byla jsem z toho v šoku. Tak já jim koupím kvalitní krmivo, které dokonce obsahuje maso, a oni takhle?!

No nic. Usoudila jsem tedy, že bude lepší na internetu hledat spíš konkrétní zkušenosti jednotlivých chovatelů s tím, jaké kapsičky nebo konzervy mají jejich zvířata nejradši, než abych dala jen na informace výrobce. Jeden z mých nejoblíbenějších serverů zaměřených tímto směrem je TestBlog.cz, kde se velmi ráda začtu do postřehů ostatních čtenářů, kteří mají podobné trable jako já se svým zvířectvem. A když náhodou recenzi na mnou hledaný výrobek nenajdu? Není nic jednoduššího, než poslat redakci e-mail s tipem na příští článek a třeba se i zaregistrovat k odebírání novinek, aby mi případně žádné nové info neuniklo.

Redaktorka

Přidat komentář

Klikni a komentuj