Tipy a rady

Jak odnaučit psa štěkat?

Pořídili jste si čtyřnohého kamaráda, který své okolí obtěžuje vytrvalým štěkotem nebo vytím? Kdyby psi uměli mluvit, zřejmě by neštěkali, jenomže nemohou. To bohužel většině sousedů (především těm, kteří sami psa nemají) nevysvětlíte a zapletete se do mnoha nepříjemných neshod. Nakonec vám nezbude, než se postarat o to, aby se váš zvířecí přítel uklidnil, což může být velmi obtížné. Jednou z možností je obojek proti štěkání, který psa uklidní zvukovým signálem nebo korekčním impulsem. Nebojte se, pejsek nebude prodělávat nepříjemné elektrické šoky, jak je v souvislosti s těmito obojky často prezentováno. Princip fungování vám vysvětlíme na populárním modelu DOGtrace d-mute. Článek jsme připravili ve spolupráci s magazínem pro ženy Activejoy.cz.

Obojek, který (pravděpodobně) odnaučí štěkat i vašeho psa

Obojky proti štěkání DOGtrace d-mute jsou efektivním nástrojem, který psa naučí zůstat v tichosti. Fungují na principu vibrace hlasivek a nemůže je aktivovat štěkot jiného psa. Způsob korekce psa je volitelný a může jít o korekční impuls, zvukový signál, nebo kombinaci obojího. V praxi je v pohotovostním režimu do chvíle, než se pes projeví nežádoucím způsobem (zaštěká, zavyje, zavrčí…) a poté obojek vydá korekční impuls nebo zvukový signál. Intenzita korekce je nastavitelná a proces proběhne maximálně 5x. Zpět do pohotovostního režimu se přepne až poté, co se pejsek na delší dobu odmlčí (10 – 15 sekund).

Obojek DOGtrace d-mute se vyrábí v několika variantách, které jsou určeny pro různé rasy psů (na základě hmotnosti). Je lehký a psa nijak neomezuje v pohybu. Aby byl funkční, musí být dostatečně utažen, ale zároveň nesmí psa dusit. Změna intenzity korekce probíhá pouhým přidržením magnetu u obojku. Obojky mají nastavitelný obvod krku a v pohotovostním režimu vydrží až půl roku bez nutnosti změny baterie.

A jestli opravdu fungují a odnaučí i vašeho neposlušného pejska štěkat v nežádoucích situacích? Pravděpodobně ano. Většina chovatelů si DOGtrace d-mute nemůže vynachválit a díky obojku proti štěkání přestal jejich pes rušit sousedy. Samozřejmě jsou i tací, jimž „převýchova“ pomocí tohoto speciálního obojku nevyšla.

Redaktorka

Přidat komentář

Klikni a komentuj