Chovatelské potřeby

Kupujeme štěně: Jaké chovatelské potřeby budete do začátku potřebovat?

Podlehli jste naléhání vašich dětí a rozhodli jste se jim koupit čtyřnohého přítele? Smiřte se s tím, že i přes všechny jejich sliby budete vy tím páníčkem, v jehož rukou bude ležet pejskův osud. Pořídit si štěně není ani zdaleka taková legrace, jako koupit prckům křečka. I ten si samozřejmě zaslouží perfektní péči, ta však není ani zdaleka tak náročná, jako péče o psa. Aby byl váš hafan opravdu spokojený, budete mu muset dopřát nejen dostatek pozornosti, ale především kvalitní zázemí a výživnou stravu. Váš nový člen rodiny by měl zkrátka dostat nejen střechu nad hlavou, ale plnohodnotný domov. V případě, že se jedná o vašeho vůbec prvního pejska, asi nebude od věci připomenout základní potřeby, které by vám doma neměli chybět

Kupujeme potřeby pro psy

Už jste přemýšleli nad tím, kde bude vaše štěně usínat? Výběr pelechu rozhodně nepodceňujte. Jistě, můžete na něm „ušetřit“ a pořídit štěňátku nepříliš komfortní pelíšek, ovšem počítejte s tím, že se v něm příliš neohřeje. Spousta chovatelů pouštní štěňata do světa již ve dvou měsících, kdy jsou stále velmi závislé na své matce. Usnadněte jim první dny v jejich novém domově a dopřejte jim luxusní prostředí, ve kterém se jim dostaví pocitu bezpečí a tedy i příjemného spánku. K mání jsou otevřené pelechy (vhodnější pro větší psy), ale i menší iglů a kukaně. Vše v polstrovaném provedení tak, aby si pejsek připadal jako v bavlnce. Široký sortiment pelíšků nabízí specializované internetové obchody a chovatelské potřeby. Na své si přijdou i milovníci designu, kteří si mohou vybrat pelíšek tak, aby ladil se zbytkem interiéru.

Nezapomeňte na maličkosti

Pelech už máte, tím však nákup nekončí. Zůstaňme ještě chvíli ve specializované online prodejně, kde můžete nakoupit i další potřeby pro zvířata. Ve vaší povinné výbavě by měl být obojek, vodítko, miska na žrádlo a vodu. Neměli bychom zapomenout na to, jak je štěně hravé. Malý pejsek je jako malé dítě a musí se rozvíjet. Dopřejte mu všelijaké gumové a plyšové hračky, kostičky a míčky. Určitě si s ním užijete spoustu legrace i vy. Velmi důležité jsou i známky pro psy, na jejichž zadní stranu lze vepsat kontaktní údaje a ochránit tak pejska před zaběhnutím.

Všechny nezbytné potřeby již máte a teď už nezbývá, než pejskovi věnovat lásku a přijmout ho jako právoplatného člena rodiny.

Redaktorka

Přidat komentář

Klikni a komentuj