Chovatelské potřeby

Nedopusťte, aby měla zvířata žízeň. Jak vybrat napáječku?

Zima je konečně za námi a chovatelé se dali do jarní údržby svého hospodářství. Možná mezi ně patříte i vy a hledáte někoho, kdo by vám nabídl kvalitní, ale přesto cenově přijatelné příslušenství. Řešení je jednoduché, obraťte se na specializovaného prodejce. Dobrou volbou je společnost Kamír, která se prodejem pomůcek a příslušenství pro chov zvířat zabývá přes 20 let a patří v tuzemsku k absolutní špičce. A to nejen kvůli nízkým cenám, ale především profesionálnímu přístupu. Veškerý nabízený sortiment totiž průběžně testuje na vlastní farmě.

Nabídka produktů je skutečně pestrá a nechybí elektrické ohradníky, dojící zařízení, skladové tunely a haly, jezdecké potřeby, příkrmová zařízení a samozřejmě ani napáječky. A právě na poslední zmíněnou součást každé farmy jsme se zaměřili o něco podrobněji. Napaječky umožňují zvířatům pohodlné napití a chovatel díky nim ušetří spoustu času. Existuje hned několik variant, které se liší nejen tím, že jsou vhodné pro specifické druhy zvířat, ale i způsobem využití.

Napaječky pro individuální ustájení

Pro individuální ustájení jsou ideální klasické miskové napáječky, které jsou v e-shopu Kamir.cz k mání ve třech základních typech: jazykové, niplové a plovákové. Jazykové napáječky se velmi snadno udržují, ale zvířata musí pro napojení stlačit jazyk, což pro ně není dvakrát pohodlné. Některá se z nich pít nenaučí a právě pro ta jsou vhodnou alternativou niplové napáječky, u kterých zvířata nemusí vyvinout tak velký tlak pro stlačení ventilu. Zdaleka nejpohodlnější je poslední zmíněná plováková varianta, do které se voda průběžně doplňuje malým plovákovým ventilem.

Žlaby pro větší počet zvířat

Pro větší počet zvířat jsou určeny žlaby, které se liší velikostí. Při výběru proto zohledněte počet zvířat, který budou napájení využívat a zvolte optimální velikost tak, aby měla při napájení dostatek místa a nepřetlačovala se. Všechny žlaby jsou vybaveny plovákem a pro dojný skot jsou vhodné výklopné varianty z nerezu, které se snadno udržují.

Míčové napáječky na pastviny a do nevytápěných prostor

Chovatelé skotu a koní, jejichž zvířata pobývají na pastvině a jsou ustájena v nevytápěných prostorách, využívají takzvané míčové napáječky. Jeden kus pokryje potřeb celého stáda a aby nedošlo k zamrzání, je důležité, aby byl zajištěn celodenní odběr vody. Zvířata by proto neměla mít jiný zdroj pitné vody. Přívod vody by měl být zakopán dostatečně hluboko do země a řádně izolován.

V e-shopu seženete také veškeré příslušenství k napáječkám jako topná tělesa, ventily nebo oběžná čerpadla. Pokud si s výběrem nevíte rady, nebojte se zeptat. Nezapomeňte, že v případě společnosti Kamír nakupujete u profesionálů.

Redaktorka

Přidat komentář

Klikni a komentuj