Nezařazené

Nejlepší kloubní výživa pro koně?

Kůň je pro mnohé lidi mnohem věrnějším druhem, než pes. Pokud máte doma stáj a v ní statného hřebce, můžete si gratulovat. Prakticky žádné zvíře není tak vnímavé a chápavé, jako kůň. Mít vlastního koně či poníka však není žádná legrace. Toto zvíře je mnohem náročnější než zmíněný pes či jakékoliv jiné zvíře. Musíte mu zajistit nejen dostatek pohybu, ale také kvalitní stravu. Bez kvalitní stravy se může u koní projevit mnoho vad a nedožije se takového věku, kterého by dosáhl s kvalitním krmivem. Samozřejmostí by také měla být kloubní výživa.

Kloubní výživa pro koně je vhodná pro posílení zdravého vývinu pohybového aparátu, který je velkou váhou koně značně namáhán.  Podává se jako prevence a ne až tehdy, když začne mít problémy. Je vhodná pro dostihové a sportovní koně před zahájením a v průběhu sezóny podle zatížení, ale také pro sportovní a jezdecké pony. Pro starší koně je kloubní výživa vhodná pro prodloužení aktivního věku. Pokud váš kůň prodělal úraz či operaci, určitě mu kloubní výživu pravidelně podávejte.

Oblíbená kloubní výživa je hyalutidin pro koně. Jedná se o výživu, která má protizánětlivé účinky vedoucí k zastavení zánětu a utlumení bolesti. Působí dlouhodobě a nemá žádné vedlejší účinky. Má příjemnou chuť a je vysoce vstřebatelný. Je šetrný a koně ho výborně snáší a rychle absorbují. Je skvělou náhražkou injekční aplikace. Mezi další kvalitní kloubní výživu patří alvis dual či alvis celadrin. Nešetřete na zdraví svého koně a dopřejte mu dlouhý život bez zdravotních problémů.